Otryskávanie suchým ľadom

Otryskávanie suchým ľadom

Revolučnou metódou v oblasti priemyselného čistenia je tzv. čistenie alebo otryskávanie suchým ľadom. Hovoríme o maximálne ekologickom, rýchlom a efektívnom čistení akéhokoľvek povrchu bez rizika, že dôjde k jeho poškodeniu (samozrejme pri dodržaní správnych technologických postupov a bezpečnostných podmienok). Základným princípom tohto čistenia je „teplotný šok“. Prudká zmena teploty pri styku so suchým ľadom spôsobí narušenie štruktúry znečistenia, a to je následne ľahšie oddeliteľné od samotného povrchu. Granule suchého ľadu, s teplotou – 79 °C, prenikajú do znečistenia, okamžite menia svoje tuhé skupenstvo na plynné. Vtedy vzniká „explózia“ a dochádza k oddeleniu špiny. Zostáva len čistý povrch.

Výhody:

  • bez nečistôt, ostávajú len samotné zvyšky nečistoty, ktoré sa povysávajú alebo pozametajú
  • suchý proces: granule sa pri kontakte s povrchom okamžite odparujú
  • neabrazívne: povrchy ostávajú nepoškodené
  • ekologické: tuhý suchý ľad sa mení na plyn CO2, ktorý je bez zápachu a farby, bežne sa vyskytuje v prírode

V prípade, že máte nečistoty, ktoré neviete odstrániť vy, ani nikto iný a vyskúšali ste všetko čo ste mali k dispozícii, práve tu je priestor pre čistenie suchým ľadom.

Naša spoločnosť LUX Prešov, s.r.o. vyčistí suchým ľadom kontaminanty z každého povrchu bez jeho poškodenia.
Tieto stránky používajú na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte.