Polyméry a kryštalizácia

Ošetrovanie podláh polymérmi

         

Obytné priestory, kancelárske priestory, športové haly, výrobné a priemyselné haly, obchodné priestory, zdravotné strediská, nemocnice, školy, … každá podlaha v objektoch, ktoré denne navštevujeme je vystavená pôsobeniu okolitého prostredia. Mnohé prevádzky a zariadenia vnímajú podlahu aj ako dekoračný doplnok a preto do nich investujú nemalé finančné prostriedky. Samozrejme chcú, aby ich podlaha vyzerala dlho ako nová, aby plnila svoj účel dlhodobo bez ďalších veľkých finančných nákladov.

V prípadoch, kedy je potrebné vrátiť podlahe jej šmrnc, nie je potrebné vešať hlavu, aj tu sa dá pomôcť. Naša spoločnosť LUX Prešov, s.r.o. Vám ponúka ošetrenie podláh polymérom aj voskom. Ošetrujeme linoleá, marmoleá, kachličky, kamene, drevené podlahy, priemyselné podlahy, podlahy chemicky znečistené, podlahy po stavebných prácach, liate podlahy, podlahy s epoxidovou stierkou, betónové podlahy.

Ošetrovanie podláh nie je len o estetike, ale najmä o funkčnosti podlahy. Ošetrením získava podlaha dlhotrvajúcu ochranu, odolnosť voči mechanickému poškodeniu, ochranu proti opätovnému nánosu hrubej vrstvy znečistenia a znižuje sa vsiakavosť z rôznych znečistení ošetreného materiálu. tzv. pancierové podlahy (lštený betón), gresové neleštené podlahy, marmoleum, guma, …

 

Ošetrenie podlahy ochranným náterom má niekoľko výhod:

Povrch sa stane nevsiakavý

Povrch ostane dlhšie čistý a nepoškodený

Povrch sa ľahšie udržiava

Povrch bude viac odolný voči nečistotám

Kryštalizácia mramoru a vápenatých podláh

         

Reprezentačné priestory, kostoly, kongresové haly, luxusné apartmány, VIP priestory, hotely, vily, vilky, vstupné priestory, jednoducho všetko, čoho spoločným ukazovateľom je luxus je „spojené“ s travertínom a mramorom. S obľubou používaná viacúčelová dominanta medzi kameňmi. Jeho krásny a lesklý? Okrem špeciálnych prostriedkov je potrebné občas použiť profesionálne stroj, ktoré prinavrátia povrchu mramoru jeho stratený lesk. Je samozrejmosťou, ze ani kameň neodolá okolitým vplyvom. Vysoký lesk sa rýchlo stráca, povrch sa stáva matným. Kryštalizáciou je možné tento problém veľmi jednoducho odstrániť. Okrem opätovného lesklého vzhľadu získa mramor aj ochranný film, ktorý ho chráni pred otermi rôzneho druhu a taktiež do určitej miery aj pred kyslým prostredím.

KRYŠTALIZÁCIA je technologický postup, pri ktorom získavame vysoký lesk vápencových podláh. Okrem mramoru je možné kryštalizovať aj travertínové a terazzo materiály. Princípom kryštalizácie je chemický proces, pri ktorom pôsobením aktivátora (chémie) dochádza k zmene štruktúry kryštálov na povrchu podlahy.

APLIKÁCIA: prvým krokom kryšstalizácie je dôkladné vyčistenie a odmastnenie povrchu. Vysoký lesk je dosiahnutý fyzikálno-chemickou reakciou vápenca a kryštalizačného roztoku. Staršia podlaha môže ziskať kryštalizáciou pekný lesklý povrch za predpokladu, že je podlaha v dobrom technickom stave. K úplnej dokonalosti renovácie podlahy sa môžete priblížiť kryštalizáciou. Najväčšou výhodou celého tohto procesu je úspora finančných prostriedkov.

✓ POVRCH OSTANE DLHŠIE ČISTÝ A NEPOŠKODENÝ

✓ POVRCH BUDE VIAC ODOLNÝ VOČI NEČISTOTÁM

✓ POVRCH SA ĽAHŠIE UDRŽIAVA