Tepovanie kobercov a čistenie čalúneného nábytku

TEPOVANIE KOBERCOV U ZÁkazníka

         

Naša spoločnosť LUX Prešov, s.r.o. Vám ponúka čistenie kobercov v priestoroch našej čistiarne alebo u zákazníka:

Koberec v domácnosti alebo vo firme nie je ani v dnešnej dobe vkusných podlahových krytín žiadnou zriedkavosťou. Koberec sám o sebe vyžaduje dôkladnú starostlivosť. Okrem pravidelného vysávania, cca 2-3x týždenne je potreebné ho aj zbaviť prachových častíc, roztočov, škvŕn, …

Extrakčne: táto metóda sa pokladá za najšetrnejšiu a najvhodnejšiu metódu čistenia čalúnenia a kobercov vôbec. Hovoríme o tzv. „čistení na mokro“. Čistená plocha sa vyčistí do hĺbky vlákien. Po samotnom tepovaní je z čisteného povrchu dôkladne odsatá všetka zostatková voda. Tým sa zníži doba schnutia na minimum. Výhodou je, že individuálna a závisí nielen od teploty a vlhkosti miestnosti, ale aj od typu čisteného povrchu. Z našej praxe vieme, že povrch je úplne suchý po 2 až 24 hodinách. Samotnému čisteniu prechádza dôkladné povysávanie povrchu od hrubých nečistôt.

Mnohí s kobercami „experimentujú“ a pri čistení, tepovaní alebo odstranení škvŕn robia množstvo chýb a tým koberec nenávratne poškodia alebo zničia. Aby ste nemuseli podobné problémy riešit, je vhodné z času na čas využiť služby profesionálov tam, kde sa nedajú koberce odniesť na čistenie.

Nástrekom: pred samotným extrakčným čistením sa koberec nastrieka účinnou látkou a nechá sa pôsobiť.

Impregnácia kobercov proti opätovnému znečisteniu.

Kombinovane: pred extrakčným čistením sa koberec strojovo prečistí kobercovou kefou.

ČISTENIE ČALÚNENÉHO NÁBYTKU A KOŽE

Čalúnený nábytok a doplnky sú súčasťou takmer všetkých priestorov domácností, inštitúcií. Vyberáme si nábytok, ktorý by bol nielen účelový, ale aby bol zároveň estetickým doplnkom priestoru. Ak však chceme zachovať kritérium estetiky a vytvoriť pocit pohodlia, musíme dbať na čistotu a sviežosť čalúneného nábytku. Jeho stav je do značnej miery poznačený účelom použitia a najmä frekvenciou zaťaženia. či už si to uvedomujeme alebo nie, podvedome vyhľadávame čisté, príjemne pôsobiace prostredie. Aby ste nemuseli riešiť problémy s odstraňovaním rôznych škvŕn, nečistôt, prachových častíc a riskovať tak nenávratné poškodenie povrchu, využite služby profesionálov.

V každom prípade je človeku prijemné sadnúť si na čistú príjemne voňavú sedačku, stoličku, …

Naša spoločnosť LUX Prešov, s.r.o. vyčistí čalúnenie Vášho nábytku kvalitne, šetrne, bez poškodenia s osobitným prístupom. Starožitný nábytok vyčistíme a ošetríme po obhliadke.

Ponúkame Vám:

       ČISTENIE U VÁS DOMA

– podľa znečistenia Vám naši zamestnanci odporučia spôsob čistenia:

  1. extrakčné čistenie (slabo znečistený čalúnený nábytok),
  2. extrakčné čistenie s nástrekom (stredne znečistený čalúnený),
  3. kombinované čistenie: nástrek čistiaceho prípravku, čistenie kefou a následne extrakčné čistenie (silne znečistený čalúnený nábytok).

Ak využijete služby čistenia u Vás doma, musíte zabezpečiť dobré vetranie. Dĺžka schnutia závisí od intenzity znečistenia čalúnenia.

  ✓       ČISTENIE V PRIESTOROCH NAŠEJ FIRMY

–  čalúnený nábytok vyčístíme a vysušíme v priestoroch našej firmy. Vy si od nás prevezmete čistý a suchý nábytok.

✓       ČISTENIE A IMPREGNÁCIU KOŽENÝCH SEDAČIEK