Tepovanie kobercov a čistenie čalúneného nábytku

Tepovanie kobercov 
Koberec v domácnosti alebo vo firme nie je ani v dnešnej dobe vkusných podlahových krytín žiadnou zriedkavosťou. Koberec sám o sebe vyžaduje dôkladnú starostlivosť. Okrem pravidelného vysávania, cca 2-3x týždenne je potrebné ho aj zbaviť prachových častíc, roztočov, škvŕn,…. Mnohí s kobercami „experimentujú“ a pri čistení, tepovaní alebo odstránení škvŕn robia množstvo chýb a koberec nenávratne poškodia, zničia. Aby ste nemuseli podobné problémy riešiť, je vhodné z času na čas využiť služby profesionálov.

 

Firma LUX Prešov s.r.o. Vám ponúka čistenie kobercov v priestoroch našej čistiarne alebo u zákazníka:

 • Extrakčne: táto metóda sa pokladá za najúčinnejšiu a najvhodnejšiu metódu čistenia čalúnenia a kobercov vôbec. Hovoríme o tzv. „čistení na mokro“. Čistená plocha sa vyčistí do hĺbky vlákien. Po samotnom tepovaní je z čisteného povrchu dôkladne odsatá všetka zostatková voda. Tým sa zníži doba schnutia na minimum. Výhodou je, že vyčistený povrch zostáva len mierne vlhký. Doba schnutia je individuálna a závisí nielen od teploty a vlhkosti miestnosti, ale aj od typu čisteného povrchu. Z našej praxe vieme, že povrch je úplne suchý po 2 až 24 hodinách. Samotnému čisteniu predchádza dôkladne povysávanie povrchu od hrubých nečistôt.
 • Nástrekom: pred samotným extrakčným čistením sa koberec nastrieka účinnou látkou
 • Kombinovane: pred extrakčným čistením sa koberec strojovo prečistí kobercovou kefou
 • Impregnácia kobercov proti opätovnému znečisteniu

 

Viac informácií a cena na tel. čísle:  +421 908 802 956
Čistenie čalúneného nábytku

Čalúnený nábytok a doplnky sú súčasťou takmer všetkých priestorov domácností, firiem, spoločností, inštitúcií. Vyberáme si nábytok, ktorý by bol nielen účelový, ale aby bol zároveň estetickým doplnkom priestoru. Ak však chceme zachovať kritérium estetiky a vytvoriť pocit pohodlia, musíme dbať na čistotu a sviežosť čalúneného nábytku. Jeho stav je do značnej miery poznačený účelom použitia a najmä frekvenciou zaťaženia. Či už si to uvedomujeme alebo nie, podvedome vyhľadávame čisté, príjemne pôsobiace prostredie. Aby ste nemuseli riešiť problémy s odstraňovaním rôznych škvŕn, nečistôt, prachových častíc a riskovať tak nenávratné poškodenie povrchu, využite služby profesionálov. V každom prípade je človeku príjemné sadnúť si na čistú, príjemne voňavú sedačku, stoličku,…

Vyčistíme Váš čalúnený nábytok kvalitne, šetrne, bez poškodenia a s osobitným prístupom. Starožitný nábytok vyčistíme a ošetríme po obhliadke.

Ponúkame Vám:

 • čistenie u Vás doma

Podľa znečistenia Vám naši zamestnanci odporučia spôsob čistenia:

 • extrakčné čistenie (slabo znečistený čalúnený nábytok)
 • extrakčné čistenie s nástrekom (stredne znečistený čalúnený nábytok)
 • kombinované čistenie: nástrek čistiaceho prípravku, čistenie kefou a následne extrakčné čistenie (silne znečistený čalúnený nábytok)

Ak využijete služby čistenia u Vás doma, musíte zabezpečiť dobré vetranie. Dĺžka schnutia závisí od intenzity znečistenia čalúnenia.

 • čistenie kobercov v priestoroch našej firmy
  • koberce vyčistíme a vysušíme v priestoroch našej firmy. Vy si od nás prevezmete čistý, suchý a voňavý koberec.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Tieto stránky používajú na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte.