Revolučnou metódou v oblasti priemyselného čistenia je tzv. čistenie alebo otryskávanie suchým ľadom. Hovoríme o maximálne ekologickom, rýchlom a efektívnom čistení akéhokoľvek povrchu bez rizika, že dôjde k jeho poškodeniu (samozrejme pri dodržaní správnych technologických postupov a bezpečnostných podmienok). Základným princípom tohto čistenia je „teplotný šok“. Prudká zmena teploty pri styku so suchým ľadom spôsobí narušenie štruktúry znečistenia, a to je následne ľahšie oddeliteľné od samotného povrchu. Granule suchého ľadu, s teplotou -79⁰°C, prenikajú do znečistenia, okamžite menia svoje tuhé skupenstvo na plynné. Vtedy vzniká „explózia“ a dochádza k oddeleniu špiny. Ostáva len čistý povrch.
 


Výhody:

  • bez nečistôt, ostávajú len samotné zvyšky nečistoty, ktoré sa povysávajú alebo pozametajú
  • suchý proces: granule sa pri kontakte s povrchom okamžite odparujú
  • neabrazívne: povrchy ostávajú nepoškodené
  • ekologické: tuhý suchý ľad sa mení na plyn CO2, ktorý je bez zápachu a farby, bežne sa vyskytuje v prírode


V prípade, že máte nečistoty, ktoré neviete odstrániť vy, ani nikto iný a vyskúšali ste všetko čo ste mali k dispozícii, práve tu je priestor pre čistenie suchým ľadom.

Firma LUX Prešov, s.r.o. vyčistí suchým ľadom kontaminanty z každého povrchu bez jeho poškodenia.

Čistiace služby

Ponúkame Vám čistiace a upratovacie služby pre domácnosti aj firmy, zmluvne aj jednorázovo. Naš personál Vám ochotne poradí, pomôže.

Regály do áut

Vozíte v autách drahé náradie, nástroje a iné materiály či vybavenie? Máme pre Vás vstavané regály, ktoré Vám vyskladáme na mieru a zväčšia Vám úložný priestor v aute.

Požičovňa

Firma LUX Prešov, s.r.o. Vám ponúka požičanie stroja na predajni.