Ošetrovanie podláh polymérmi
 
Obytné priestory, kancelárske priestory, športové haly, výrobné a priemyselné haly, obchodné priestory, zdravotné strediská, nemocnice, školy,.... každá podlaha v objektoch, ktoré denne navštevujeme je vystavená pôsobeniu okolitého prostredia. Mnohé prevádzky a zariadenia vnímajú podlahu aj ako dekoračný doplnok a preto do nich investujú nemalé finančné prostriedky. Samozrejme chcú, aby ich podlaha vyzerala dlho ako nová, aby plnila svoj účel dlhodobo bez ďalších veľkých finančných nákladov. Ak sa o podlahu staráte tak ako to samotná údržba materiálu vyžaduje, nie je to nemožné. Práve naopak; pravidelné čistenie správnymi čistiacimi prostriedkami dodajú vašej podlahe nielen potrebnú ochranu, ale jej vzhľad bude dlhodobo takmer nenarušený.

Ošetrovanie podláh nie je len o estetike, ale najmä o funkčnosti podlahy. Ošetrením získava podlaha dlhotrvajúcu ochranu, odolnosť voči drobnému mechanickému poškodeniu, ochranu proti opätovnému nánosu hrubej vrstvy znečistenia a znižuje sa vsiakavosť u niektorých typov podláh, napr. pancierové podlahy (leštený betón), gresové neleštené podlahy.

Ošetrenie podlahy ochranným náterom má niekoľko výhod:

  • Povrch ostane dlhšie čistý a nepoškodený
  • Povrch bude viac odolný voči nečistotám
  • Povrch sa ľahšie udržiava

V prípadoch, kedy je potrebné vrátiť podlahe jej šmrnc, nie je potrebné vešať hlavu, aj tu sa dá pomôcť. Firma LUX Prešov s.r.o. Vám ponúka ošetrenie podláh polymér aj voskom. Ošetrujeme linoleá, marmoleá, kachličky, kamene, drevené podlahy, priemyselné podlahy, podlahy chemicky znečistené, podlahy po stavebných prácach, liate podlahy, podlahy s epoxidovou stierkou, betónové podlahy...

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať a dohodnúť si s nami obhliadku.


 
Kryštalizácia mramoru a vápenatých podláh 
 
Reprezentačné priestory, kostoly, kongresové haly, luxusné apartmány, VIP priestory, hotely, vily, vilky, vstupné priestory, .... skrátka všetko, čoho spoločným ukazovateľom je luxus je „spojené“ mramorom. S obľubou používaná viacúčelová dominanta medzi kameňmi. Jeho krása, rôznorodosť farieb láka mnohých dizajnérov aj spotrebiteľov. Ako však na údržbu mramoru, aby bol stále krásny a lesklý? Okrem špeciálnych prostriedkov je potrebné občas použiť aj profesionálne stroje, ktoré prinavrátia povrchu mramoru jeho stratený lesk. Je samozrejmosťou, že ani kameň neodolá okolitým vplyvom. Vysoký lesk sa rýchlo stráca, povrch sa stáva matným. Kryštalizáciou je možné tento problém veľmi jednoducho odstrániť. Okrem opätovného lesklého vzhľadu získa mramor aj ochranný film, ktorý ho chráni pred otermi rôzneho druhu a taktiež do určitej miery aj pred kyslým prostredím.

Kryštalizácia je technologický postup, pri ktorom získavame vysoký lesk vápencových podláh. Okrem mramoru je možné kryštalizovať aj travertínové a terazzo materiály. Princípom kryštalizácie je chemický proces, pri ktorom pôsobením aktivátora (chémie) dochádza k zmene štruktúry kryštálov na povrchu podlahy.

Aplikácia: prvým krokom kryštalizácie je dôkladné vyčistenie a odmastenie povrchu. Vysoký lesk je dosiahnutý fyzikálno-chemickou reakciou vápenca a kryštalizačného roztoku.

Staršia podlaha môže získať kryštalizáciou pekný lesklý povrch za predpokladu, že je podlaha v dobrom technickom stave. K úplnej dokonalosti renovácie podlahy sa môžete priblížiť kryštalizáciou. Najväčšou výhodou celého tohto procesu je úspora finančných prostriedkov.

  • Povrch ostane dlhšie čistý a nepoškodený
  • Povrch bude viac odolný voči nečistotám
  • Povrch sa ľahšie udržiava

Naša spoločnosť LUX Prešov, s.r.o. Vám ponúka svoje služby. V prípade, že máte záujem o kryštalizáciu podlahy alebo ak potrebujete poradiť ako vašu podlahu ošetriť a zabezpečiť proti poškodeniu, neváhajte nás kontaktovať a dohodnúť si termín obhliadky.