• Dodacia lehota 5 pracovných dní - orientačná doba od prevzatia koberca od zákazníka (vyklepanie, vyčistenie, vyžmýkanie, vysušenie).
  • Čistíme každý rozmer koberca.
  • Dopravcu kobercov od zákazníka zabezpečujeme po telefonickej objednávke.
  • Cena dopravy v rámci Prešova je 6 € - VZHĽADOM K SITUÁCII MÁME PRE VÁS AKCIU DOPRAVY ZDARMA NA CELOM SLOVENSKU
  • Asistenčná služba k dverám je spoplatnená jednorazovým poplatkom 4 € (vyzdvihnutie kobercov od dverí zákazníka = vynáška a znáška koberca. V prípade viacerých kobercov cena dohodou)
  • Vyhradzujeme si právo odmietnuť objednávku pri poškodených kobercoch.
Otvorené PO - PI 8:00 - 16:30


Strojové čistenie kobercov vo fy LUX Prešov, s.r.o.

Naším zákazníkom poskytujeme od roku 2019 aj strojové čistenie kobercov v našej firme. Realizácia čistenie kobercov sa skladá z 4 krokov: oklepanie, vyčistenie, žmýkanie a sušenie.
 


1.Oklepanie - Koberec prechádza cez stroj ktorý ho dôkladne zbaví prachu a nečistôt ktoré súzachytené medzi vláknom. Nečistoty a prach sú zachytávané do zásobníka a vakov kde nedochádza k uvoľneniu prachu do ovzdušia.

2.Čistenie - Následne sa vykonáva strojové čistenie kde na koberec pôsobia kefy z mäkkých štetín ktoré koberec prečistia , zároveň sa na koberec dávkuje čistiaci saponát na to určený. Po prejdení koberca cez stroj sa následne oplachuje jemným tlakom vody.

3.Žmýkanie - Po opláchnutí sa koberec vloží do žmýkačky kde sa odstredivou silou odstráni voda z koberca. Koberec po vyžmýkaní ostáva vlhký na 5 – 10%.

4.Sušenie - Koberec sa zavesí na stojan a prirodzenou cestou doschne.

Nie každý koberec je vhodný na takýto spôsob čistenia. Preto aj naďalej ponúkame čistenie kobercov aj s tepovacími extraktormi ktoré vykonávame už 29 rokov.

Koberec je nutné zabaliť do fólie.

Čistiace služby

Ponúkame Vám čistiace a upratovacie služby pre domácnosti aj firmy, zmluvne aj jednorázovo. Naš personál Vám ochotne poradí, pomôže.

Regály do áut

Vozíte v autách drahé náradie, nástroje a iné materiály či vybavenie? Máme pre Vás vstavané regály, ktoré Vám vyskladáme na mieru a zväčšia Vám úložný priestor v aute.

Požičovňa

Firma LUX Prešov, s.r.o. Vám ponúka požičanie stroja na predajni.