Čistenie vysokotlakovými čističmi - vapkami

Odolná špina, hrubé nečistoty, ťažko dostupné miesta, ktoré je potrebné vyčistiť,... bijú do očí, aj keď sa to snažíme prehliadať zo všetkých síl. Každý má tendenciu odkladať nepríjemné veci na neskôr. Pravidlom však je, že čím dlhšie povinnosti odkladáme, tým viac sa nám nechce a s omnoho väčším odporom ich nakoniec musíme urobiť. A ak Vám niekto povie, že všetky spomínané práce je možné vykonať aj bez námahy, uveríte mu?

My poznáme riešenie. Medzi obľúbených pomocníkov mnohých našich priaznivcov patria vysokotlakové stroje. Manipulácia s nimi je veľmi jednoduchá a sú veľmi účinné. Odstránia aj zaschnuté nečistoty z ťažko dostupných miest. Vyčistíte nimi bicykle, schody, autá, chodníky, odpadové odtoky, upchaté potrubia, zanesené výmenníky, odkvapové rúry, ... aj fasády domov. S použitím toho správneho príslušenstva a vhodne zvolenej výkonnostnej triedy takmer všetko. Toto je aj jedna z najčastejších chýb, ktorej sa zákazníci pri výbere správneho stroja dopúšťajú. Aby sme predišli nedorozumeniam, pripomenieme niekoľko dôležitých faktov, ktoré musíte pri výbere vysokotlakového čističa zohľadniť:

  1. Čo chcete čistiť (veľkosť plochy): ak budete prístroj používať príležitostne na umytie bicyklov, záhradného nábytku, teda menšie veci, postačí Vám nižšia kategória. Ak však potrebujete čistiť veľké plochy (autá, prístupové cesty, terasy, fasády, bazény,...) mali by ste pouvažovať nad vyššou výkonnostnou triedou. Predídete tak komplikáciám, ktoré sú spojené s využívaním stroja nad rámec jeho konštrukčných a technických možností.
  2. Ako často a dlho chcete čistiť: mnohí využívajú vysokotlakové stroje nižšej kategórie na práce, ktoré do danej kategórie jednoducho nepatria. Čistiaci výkon nie je daný len tlakom (práve to je faktor, podľa ktorého si zákazníci vyberajú prístroj), ale najmä prietokom vody, ktorá za danú časovú jednotku prejde čerpadlom. To umožňuje zrýchliť čas výkonu práce.
  3. Účel použitia: skutočne nie je najlepším riešením kupovať vysokotlakový čistič z kategórie HOBBY (na občasné použitie) pre účely, ktoré zodpovedajú zaťaženiu profesionálneho prístroja kategórie PROFI (na každodenné použitie). Mnohí zákazníci robia práve túto chybu s úmyslom ušetriť finančné prostriedky.
  4. Druhy znečistenia: ak plánujete využívať vysokotlakový čistič na odstránenie bežného prachu alebo znečistenia, postačí Vám prístroj bez ohrevu vody. Avšak ak odstraňujete mastné nečistoty, zvážte možnosť kúpy prístroja s ohrevom vody. So správne zvolenou chémiou môžete pri odstraňovaní mastnoty dosiahnuť veľmi dobré výsledky, a tým si uľahčiť prácu a skrátiť dĺžku čistenia.

V dnešnej rýchlej dobe vyžadujeme rýchle riešenia aj efektívnosť práce, a práve to Vám firma LUX Prešov s.r.o. ponúka. Pamätajte prosím na to, že na výber máte PROFI a HOBBY vysokotlakové čističe, ktoré sú rozdelené do výkonnostných tried podľa účelu. V našej predajni, na Bardejovskej ulici č. 5, Vám predstavíme niekoľko veľmi dobrých pracovníkov, ktorí Vám poradia a pomôžu pri výbere správneho stroja. Nečistota nebude mať šancu. Neváhajte nás navštíviť.

Tím LUX Prešov, s.r.o.